Archive

Засновник Групи компаній T.B. Fruit Тарас Барщовський виступив на Business Wisdom Summit

29 Nov 2021

Минулого тижня засновник Групи компаній T.B.Fruit Тарас Барщовський виступив на головній бізнес-події України – Business Wisdom Summit, яка щороку збирає топ-менеджерів компаній. Під час панельної дискусії «Горизонти подій» Тарас Ярославович поділився баченням щодо ринку сільськогосподарської сировини, українського експорту та майбутнього села.

«Наші бізнес-цілі з часом змінювалися: спочатку вони були географічні – зайняти сировинні зони, де росте потрібна нам сировина. Тому спочатку ми побудували 5 заводів в Україні, а потім в Польщі, бо Польща є другим після Китаю виробником сировини для переробки, – зазначив Тарас Ярославович, –  Згодом ми працювали над маржинальністю: як отримати більше додаткових продуктів з одного яблука, щоб підвищити ефективність нашого виробництва».

Перед українськими виробниками та експортерами сировини зараз стоять складні виклики. Це логістичні проблеми: висока вартість контейнерів, затримки на кордонах, високі експортні мита. Тарас Ярославович запевняє: виробники роблять все, що від них залежить, щоб постачати товари високої якості своїм клієнтам. Але є аспекти, які має регулювати держава.

«Урядовцям необхідно втрутитися: сісти за стіл перемовин з поляками, угорцями, словаками, щоб українські експортери змогли вивозити свою продукцію. Ми здатні конкурувати з європейськими постачальниками, просувати українські товари, український бренд та український прапор. Також необхідно створювати умови для розвитку села, щоб селяни мали можливість обробляти свої паї та садити полуницю, а не їхати збирати польську. Ми зі свого боку гарантуємо, що зможемо її прийняти та обробити».

Наразі T.B.Fruit входить до першої трійки виробників сокових концентратів у світі. Близько 90% нашої продукції, концентрованих соків, їде на експорт – отже по всьому світі присутні українські яблука, малина, смородина та вишня.

up
down